Zajęcia dodatkowe

DOGOTERAPIA

Zajęcia edukacyjno – ruchowe ze specjalnie szkolonym psem terapeutą.Trenerka Olga Rybacka. Wieloletnia wolontariuszka warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „Przyjaciel”, prowadząca zajęcia dogoterapii w wielu placówkach edukacyjnych.Autorka matariałów wykorzystywanych podczas zajęć oraz publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci, oraz pies rasy Golden Retriver – LAKI  oraz suczka rasy Nowofundland -LAKA szkolone od 8 tygodnia życia.

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Prowadzący – Krzysztof Wawrzyniak. Spotkania z maluchami oparte są na zabawie łączącej ruch, którego bezwzględnie potrzebują z rytmem, który ich ciekawi. Jest to niepowtarzalny rodzaj muzyki, do której wykorzystuje się kilkadziesiąt grzechotek różnego rodzaju, bumbum rurki, bębny djembe.

 

TEATR FANTAZJA

Od kilku lat współpracujemy z Teatrem Fantazja, który raz w miesiącu odwiedza Lawendowy domek. Oswajamy dzieci z tą formą twórczości, dzieci biorą aktywny udział w przedstawieniach zachwycając się kolejnymi bajkami opowiadanymi przez zaprzyjaźnionych aktorów. Buduje to ich śmiałość, otwartość i kreatywność oraz daje mnóstwo pomysłów na kontynuację zabawy po występach. Gościmy ich również podczas Świat organizując Mikołajki.